Výsledek náborového a Czech Tour turnaje na Hectoru

11. listopadu proběhl na Hectoru další náborový a Czech Tour racketlonový turnaj. Jeho výsledky naleznete zde.

Report turnaje:

Racketlon Czech Tour - 2.náborový turnaj + Mistrovství ČR/SR deblů a týmů

Sportcentrum HECTOR, Praha 10, 11.11.2017

REPORT

V pořadí druhý náborový turnaj, pořádaný tentokrát v pražském HECTORU znamenal další významný posun v našem úsilí o získání nových hráčů zejména v žákovských a juniorských kategoriích. Na dopolední instruktáž pod vedením racketlonových odborníků (Zuzana Kubáňová, Tomáš Kubáň, Kateřina Hendrychová, Michal Horáček) dorazilo 22 nových hráčů, z toho velká většina (15) ve věku od 10 do 21 let. Po instruktáži si všichni účastníci vyzkoušeli opravdový turnaj, na kterém každý odehrál minimálně 3 racketlonová utkání. Zejména ti nejmenší prožívali všechna klání velmi intenzivně a racketlonem byli nadšeni. Odcházeli spokojeni, ti nejlepší s medailemi i drobnými věcnými cenami. Velmi příznivé reakce jsme zaznamenali i mezi rodiči, kteří ocenili zejména všestranný pohybový charakter tohoto sportu a také celodenní intenzívní pojetí turnaje (3-4 utkání pro každého), na rozdíl od soutěží v jiných sportech, kde po prvním prohraném utkání děti zpravidla končí.

Znovu je třeba vyzdvihnout významnou pomoc MŠMT ČR, díky které můžeme celý projekt realizovat.

Souběžně s turnajem nováčků probíhalo Mistrovství ČR/SR racketlonových deblů (30 hráčů) a týmů 18 hráčů. V mužských áčkových deblech obhájila loňské vítězství dvojice Sopko/Veselý před Hikl/Pospíšil Miloš a Port/Bartoš, ženské debly vyhrály Hynková s Novákovou před dvojicí Kottová/Voplakalová a Hlaváčová/Eršilová. Seniorské debly vyhrál pár Kott/Stupavský, druzí skončili Pospíšil Michal/Souček.

Áčkové týmy ovládla stejně jako loni trojice Veselá/Veselý/Sopko před Rábová/Horáček/Egermaier a Hlaváčová/Hikl/Pospíšil Miloš. Týmy B skončily v pořadí Vančuříková/Kott/Kubáň...  Eršil David, Pospíšil Michal/Souček… Holá/Holý/Verner.

Letošní závěrečný Czech Tour, spojený s třetím náborovým turnajem i předchozí odbornou instruktáží nás čeká v sobotu, 9.12. opět v pražském HECTORU a my se těšíme na hojnou účast nováčků i zkušených „matadorů“.

Zapsal: Svatopluk Rejthar