Mistrovství České a Slovenské republiky v Racketlonu 2019, Ostrava, 8.-9.6.

REPORT

Během proběhlého víkendu se v nádherném prostředí ostravského sportovního centra Fajne utkali nejlepší čeští a slovenští racketlonisté. Na akci se sešla nejen česko-slovenská racketlonová špička ale dle tradic byl šampionát zpřístupněn i nováčkům. Záštitu nad Mistrovstvím přebral bývalý olympionik a náš historicky nejlepší badmintonista Petr Koukal, který se před 15 lety zúčastnil několika racketlonových turnajů a ve dvou dokonce zvítězil. Letos se po 15 letech rozhodl dát kůži na trh a porovnat síly s naší současnou špičkou.

Další ozdobou byla účast vynikajících squashistů, čerstvého mistra Evropy do 19 let Viktora Byrtuse, vicemistra ČR 2018 a 2019 Jakuba Solnického či současného mistra ČR Daniela Mekbiba, dále vynikajícího hokejisty Lukáše Klimka a dalších skvělých sportovců.

Sobota patřila singlovým soutěžím, rozehraným celkem v šesti kategoriích:

Ženy, Muži A, Muži B, Muži C, Senioři a Nováčci

Mezi nováčky byl nejúspěšnější Lukáš Klimek před Ivo Durlákem a Viktorem Byrtusem.

Mužské áčko vyhrál Slovák Martin Sopko před Patrikem Žákem a Michalem Horáčkem. Petr Koukal obsadil v nabité konkurenci velmi solidní 6.místo.

Velký úspěch zaznamenala Pavla Papayová, když ovládla kategorii žen před Klárou Mihulovou a Viktorií Sebovou.

Vítězství v seniorské kategorii získal Miloš Pospíšil před Tomášem Kubáněm a Markem Pospěchem.

V neděli se odehrála soutěž týmů ve dvou výkonnostních kategoriích.

Vítězství v II. lize získal tým Komeťáci Brno v sestavě Charvátová, Hrůza, Geržičák, Chlíbek, druzí byli borci z Týmu Snů (Klimková, Klimek, Kožušník, Plecák), 3.místo obsadili hráči týmu Klaris (Tělecká, Hrabec, Družkovský, Valošek)

I.ligu vyhrál Pražský Výběr (Žilková, Švec, Staněk, Kubáň), před týmem Slezská Pýcha (Mihulová, Byrtus, Solnický, Mekbib), třetí skončili Střední Češi (Sebova, Horáček, Pospíšil, Eršil).

K vynikající úrovni šampionátu přispěly nejen skvělé výkony sportovců, ale také celý pořadatelský tým.

Dík patří všem partnerům a mnoha dobrovolným pomocníkům.