Náborový Czech Tour, 29.8.2020, Viktoria Brno

REPORT

Po několika letech zavítal Racketlon s náborovou akcí do Brna, tentokrát krásného areálu Viktoria, vybaveného 6ti kurty na squash, 3 na badminton, 2 na tenis… Do moravské metropole se sjelo 48 hráčů, z toho 32 nováčků z Brna a blízkého okolí. Na startu se mimo jiné objevili i hráči zvučných jmen z příbuzných raketových sportů, zejména squashe (Martin Švec – tč. 4.hráč národního žebříčku mužů nebo senior Daniel Chmelík). Zejména první jmenovaný si vedl více než zdatně, když v hlavní (áčkové) soutěži mužů našel jediného přemožitele – Patrika Žáka, s kterým až po boji prohrál ve finále. Je to důkaz jeho mimořádné všestrannosti. Třetí místo v této kategorii obsadil teprve šestnáctiletý nadějný junior David Eršil, za ním skončil další výborný nováček, univerzál Petr Paleta. Po Zuzaně Kubáňové a Zuzaně Severinové si poprvé troufla mezi nejlepší muže i další skvělá racketloňačka Hana Rábová a obstála velmi důstojně. S mírným handicapem obsadila celkově 9.místo mezi 14ti účastníky.

Soutěž žen vyhrála stále se lepšící Jana Severinová, mezi seniory si nejlépe vedl vítěz pražského turnaje z 31.7. Roman Fojtík z Karviné, za ním skončil Rosťa Geržičák a Leoš Prokop. Nenasazení nováčci se utkali ve dvou dvanáctičlenných skupinách, mezi mladšími (do 35 let) obstál nejlépe Lukáš Kracík před Honzou Ryšánkem a Martinem Mejzlíkem, soutěž starších 35+ vyhrál Jiří Špinka před Honzou Kománkem a Pavlem Jeřábkem.

Závěrem nutno konstatovat, že turnaj v Brně se mimořádně vydařil díky pečlivé přípravě místních borců Marka Hrůzy a Rosti Geržičáka, díky sportovnímu vybavení areálu Viktoria i vstřícnosti majitelů a obsluhujícímu personálu centra i restaurace. Byla to už letošní pátá náborová akce, které pořádáme díky finančnímu příspěvku Ministerstva školství. Účast dětí a mládeže do 16 let je na těchto akcích zcela zdarma. Série pokračuje 13.9. v Mladé Boleslavi.

Zapsal: Svatopluk Rejthar