RACKETLON Czech Tour červen 2021, REPORT

Termín: Neděle 13.6. od 9:00 hod.

Místo: Sportcentrum HECTOR, Malešická 655/59c, 10800 Praha 10

Na první letošní deblový turnaj dorazilo celkem 45 hráčů z původně přihlášených 48 (3 hráči se omluvili z důvodu onemocnění nebo zranění). Vysoká účast ukazuje na postupnou stabilizaci sportovního života po výrazných omezeních způsobených pandemií. I tak byla dodržena striktní předepsaná opatření. Všichni hráči se museli prokázat potvrzením o bezinfekčnosti nebo byli otestováni na místě certifikovaným zástupcem, všichni s negativním výsledkem.

Dopolední deblové soutěže zaplnilo 15 mužů, 7 juniorů, 6 seniorů a 10 žen. Hrálo se ve čtyřech kategoriích – Ženy, Junioři, Muži A, Muži B + Senioři. Soutěž žen byla velmi vyrovnaná, o 2.,3. a 4. místě rozhodovalo při rovnosti bodů až celkové skóre. Dle papírových předpokladů zvítězila nejvýše nasazená dvojice Hlaváčová/Rábová před Vančuříková/Žilková. Překvapením bylo třetí místo sester Čemusových, starší Nikol přivedla sestru Báru, která vyzkoušela racketlonový turnaj poprvé a osvědčila se jako velmi šikovná partnerka. Junioři skončili v pořadí Sedláček/Šejhar, Drábek/Bernat, Bombač/Dogner. Mužské áčko vyhrál pár Horáček/Švec před Staněk/Hobzik a Kubáň/Pospíšil, béčko skončilo v pořadí 1. Dvořáček/Drábek, 2. Závora/Skulina, 3. Tkačenko/Navrátil.

Odpolední program patřil smíšeným deblům, hraným ve dvou výkonnostních kategoriích. Finále áčka vyhráli po velkém boji Lucie Hlaváčová s Jirkou Egermaierem, když zdolali v nádherném tenisovém závěru dvojici Hana Rábová/Tomáš Kubáň. O 3.- 4.příčku se rozdělily páry Čemusová N./Staněk a Vančuříková/Hobzik. Mixové béčko skončilo v pořadí Němečková/Bitman, Severinová J./Drábek P., Vilímková/Kubů.

Další program národní série Czech Tour byl upraven v návaznosti na velké změny v kalendáři mezinárodních turnajů World Tour. Nejbližší akcí je Prázdninový kemp v závěru července, zakončený turnajem v pátek, 30.7. Na konci prázdnin, 28.8. pořádáme turnaj v brněnské Viktorii. Další termíny najdete na našich stránkách v kapitole Turnaje.