Czech Tour Singly Brno s náborem 11.9.2021, REPORT

Termín: Sobota 11.9. od 9:00 hod.

Místo: Centrum VIKTORIA, Vodařská 232, 619 00 Brno - Jih - Komárov

Zářijový turnaj v moravské metropoli se odehrál v komorním počtu ale vysoké kvalitě. Do brněnské Viktorie dorazilo 20 hráčů, převážně z Brna a blízkého okolí. Akce měla početné mezinárodní zastoupení, kromě Čechů se zúčastnili tři Slováci a jeden Skot (Graeme Orr). Mezi sedmi nováčky byl velmi šikovný pátnáctiletý junior David Dvorský, který výrazně obstál i mezi staršími hráči a v nováčkovské kategorii obsadil 3.místo. Vítězství vybojoval stále aktivní, špičkový badmintonista Ondřej Král, který ve finále zdolal Zdeňka Coufala. Mužskou kategorii ovládl po vyrovnaném boji Marek Hrůza vítězstvím nad Markem Blaťákem, třetí skončil David Chlíbek. V seniorské kategorii 45+ nedal nikomu šanci excelentní squashista Daniel Chmelík, druhý byl Jiří Špinka, třetí Rosťa Geržičák.

K hladkému průběhu a vysoké kvalitě přispělo nádherné letní počasí a především pomoc místních dlouholetých příznivců racketlonu Marka Hrůzy a Rosti Geržičáka, kteří mají zásluhu na rozvoji tohoto sportu v brněnském regionu.

Následující náborový turnaj se odehraje též na Moravě, po delší době zavítáme na sever do Karviné. Z dobře informovaných zdrojů tušíme, že se chystá vysoká účast jak dospělých tak juniorů. Těšíme se na setkání se všemi v neděli, 10.10. v centru STARS.