Czech Tour „Vánoční“ - Mistrovství ČR racketlonových singlů Report

Termín: Sobota, 10.12.2022

Místo: Sportcentrum Hector, Malešická 655/59c, 10800 Praha - Malešice

Závěrečné akce letošní bohaté a úspěšné sezóny národní série Czech Tour se zúčastnilo 58 hráčů. V pražském areálu HECTOR se hrálo na 3 stanovištích, stejně jako při mezinárodním šampionátu IWT Czech Open, pořádaném ve stejném místě o měsíc dříve. Díky tomu byly minimální prostoje a turnaj měl i díky skvělé kooperaci hráčů rychlý spád, takže se v jednom hracím dnu podařilo odehrát 105 utkání. Nejpočetněji byli zastoupeni muži (42), hrající ve třech výkonnostních kategoriích, dále junioři ve dvou kategoriích (u13+u16 , celkem 9) a 7 žen. Senioři měli možnost přihlášení do jedné ze tří mužských kategorií, většina mladších si troufla na áčko a v něm potvrdili vysokou výkonnost, zejména Petr Veselý (49) na 3.místě, Richard Hobzik (59) na 5.-6.místě, Miloš Pospíšil (52) na 7.-8.místě. Ve finále áčka si to rozdali žebříčkově nejvýše nasazení, Michal Horáček s Jakubem Švecem, ve vyrovnaném utkání zvítězil Jakub a je to jeho první domácí mistrovský titul. Poprvé jsme vyzkoušeli model, kdy senioři neměli dilema volby mezi svou věkovou kategorií a výkonnostní kategorií open. Mistrovství ČR seniorů proběhne extra v rámci lednového turnaje Czech Tour 2023.

Ženské finále bez účasti prvních pěti hráček národního žebříčku (z důvodu vysoké marodky) ovládla Marie Absolonová před Petrou Tročilovou, juniorské finále u16 vyhrál při neúčasti Lukáše Dvořáka suverénně Matěj Volf před Šimonem Kniezkem, mezi mladšími byl nejlepší Damián Roman před Jonášem Volfem. Mužské béčko vyhrál Rosťa Kniezek a céčko Petr Skřivánek.

Proběhlá akce byla důstojným završením racketlonového roku s bohatou účastí hráčů a kvalitními výsledky na domácím i mezinárodním kolbišti. O výsledcích juniorů, které dosáhli jak na Mistrovství světa týmů, singlů a deblů i našem šampionátu IWT Czech Open se nám před pěti lety ani nesnilo. Připomeňme titul mistra světa Michala Fojtíka v kat. juniorských deblů u13, titul Lukáše Dvořáka s Matějem Volfem v juniorských týmech u16 a samozřejmě nejcennější 2 tituly Zuzky Severinové v elitních ženských a smíšených deblech. K tomu historicky první titul v mužském áčku Martina Sopka na letošním IWT Swiss Open a ve stejné kategorii 2.místo Jakuba Švece na turnaji IWT Czech Open. Tyto úžasné výsledky budeme v budoucnu těžko překonávat. Vše záleží na dořešení financování našeho sportu ze strany Národní sportovní agentury. Všichni věříme, že bude situace příznivější než v letošním roce a že se nám podaří charizmatický racketlon posunout o další stupínek nahoru.

Rád bych touto cestou poděkoval všem hráčům za obětavost a píli, kterou racketlonu věnovali a věřím, že jim tento sport přináší a v budoucnu dál přinášet bude seberealizaci a uspokojení. Je nutno také poděkovat našim věrným partnerům za mnohaletou přízeň a podporu. Jsou to zejména společnosti Česká voda, Amersports, Pelmi, AV Brex, Managering, Rekomont. Zvláštní dík patří Magistrátu hl.města Prahy za podporu naší nejprestižnější akce – Mezinárodní šampionát IWT Czech Open.