Zuzana Kubáňová podruhé mistryní světa v singlu

Včera 24.8. skončilo 14. mistrovství světa jednotlivců v racketlonu.. Českou republiku reprezentovali pouze tři hráči - Tomáš a Zuzka Kubáňovi a Milan Stupavský.. Oba dva naši hráči bojovali v kategorii 45+ a vedli si velmi dobře. Přes skvělou formu na medaile nakonec nedosáhli, ale většinu svých zápasů dokázali vyhrát. Bohužel v pavouku příliš brzy narazili na favority na medaili. Nakonec však krom skvělé reprezentace byli i platnými "kouči" právě pro Zuzku, která byla sice čtvrtá nasazená, ale rozhodně jednou z adeptek na titul.

Zuzka byla dle svých slov nervózní před každým zápasem a to i proto, že letos na světovém okruhu odehrála jen Czech Open a tudíž trochu ztratila kontakt s konkurencí. Ukázalo se ale, že je skvěle připravená nejen po fyzické stránce, ale nakonec i ona psychika vydžela nátlak. A tak prošla přes Linu Lindholm, Amke Fisher a Christine Seehofer do vytouženého finále. Tam narazila na překvapivou finalistku - mladičkou Bettinu Bugl. Finále měl rozhodnout především první stolní tenis, ze kterého měla Zuzka celý turnaj velké obavy. Pinčes ale Zuzku obecně během turnaje minimálně nezradil a tak se stalo i ve finále. Ačkoliv v první polovině se proti favoritce této disciplíny Bettině vůbec nedařil (4:11), nakonec skončil úžasných 19:21. Po výborném badmintonu 21:10 pro Zuzku bylo téměř rozhodnuto.

Ačkoliv výsledky dle bodů vypadají celkem jednoznačně, tak na místě bylo vidět kvalitní bitvy o každý bod, míček, velké naděje a povzbuzování. Nic nebylo předem rozhodnuto.

Děkujeme našemu tříčlennému týmu za skvělou reprezentaci a Zuzce za druhé singlové zlato na MS! Celkem již tedy 7 titulů!

Zde se ještě můžete podívat na vystoupení Zuzky a Tomáše v Dobrém ránu na ČT těsně před odjezdem na MS:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/314292320020072/video/ - klikněte na 12.8. a ve výběru zaškrtněte "racketlon" (je tam dvakrát = dva vstupy)