IWT Vienna Classics

2.-4. ledna 2015 zcela netradičně proběhl racketlonový turnaj světové série ve Vídni. Tentokrát v areálu TennisPoint Vienna. Z českých hráčů se rozhodla novoročně si změřit síly hned pětice racketlonistů - Zuzka a Tomáš Kubáňovi, Matěj Dohnal, Pavel Vlček a Zuzka Severinová. Všichni naši hráči využili příležitosti zahrát si nejen singly, ale i deblové disciplíny. Atmosféra na turnaji byla skvělá, finále dokonce živě přenášela rakouská televize a výkony našich nakonec předčily očekávání.

Vzhledem k tomu, že Zuzky Kubáňové několikaletý racketlonový partner do mixu ohlásil konec aktivní kariéry, mohla se Zuzka vrátit zpět "do náruče" svého manžela Tomíka. Oba se pustili s vervou do kategorie mix deblů elite a utrhli hned stříbrnou medaili. V mužských elite čtyřhrách pak Pavel Vlček s Philem Toddem vybojovali bronz. Zuzka Severinová se svým rakouským parťákem ve své kategorii mixed doubles B zvítězili a vezli si domů zlato a Matěj Dohnal taktéž se svým rakouským spoluhráčem v Mens doubles B získali stříbro.

v singlových disciplínách pak nebylo o další úspěchy nouze. Matěj Dohnal v Men B bojoval o svůj první titul, který mu ale nakonec o kousek unikl. Tomáš Kubáň v té samé kategorii vybojoval bronz a tak se oba protagonisté sešli na bedně. Stejně tak Zuzka Severinová měla titul z Women B na dosah ruky, ale nakonec i jí o chlup unikl. Brala tedy krásné stříbro. Tomáš Kubáň pak mohl své úspěšné tažení doladit i třetím místem v kategorii Men 45+, ale to mu proklouzlo o pouhé dva bodíky. Zuzka Kubáňová pak v přímém televizním přenosu deklasovala Christine Seehofer a po vítězném stolním tenise si s jistotou došla pro vítězství v nejvyšší kategorii Women Elite. Její rozhovor pro televizi můžete najít zde.

Neuvěřitelným výsledkem - 5 hráčů-8 medailí - tak rozjíždíme rok 2015 a doufejme, že se celá sezona podaří ve stejném duchu a se stejným nadšením. Ve Vídni se opět utužila skvělá česká parta, což dokládají fotky i zážitky hráčů.

Takže hurá do tréninku a na další turnaje v tomto roce. Začněme už českou tour :-)