Propozice na květnové Czech Tour, které se koná ve sportcentru Hector v sobotu 24.5.2014. Prosíme o dodržení přihlášek v termínu dle propozic.

zleva: Petr Veselý, Michal Horáček, Milan Hikl a Miloš Pospíšil

Dubnové Czech Tour v Jablonci

Jablonecké Břízky byly poslední dubnovou sobotu dějištěm dalšího turnaje národní série Czech Tour. Vybavenost místního areálu snese i přísná mezinárodní měřítka, pod jednou střechou tu najdete nejen kvalitní sportoviště, ale také ubytování, stravování a relaxační zázemí.Nižší účast (celkem 20 hráčů) nic neubrala na kvalitě startovního pole ve všech vypsaných singlových kategoriích. Ve finále mužů porazil Petr Veselý Michala Horáčka, pro kterého bylo druhé místo nejlepším umístěním v posledních dvou letech. Třetí skončil Milan Hikl, čtvrtý Miloš Pospíšil. Petr Veselý přijel do Jablonce téměř s celou rodinou, přivezl manželku Katku a mladší dcerku, teprve čtyřměsíční Andreu. V péči babičky zůstala jen starší dcera, tříletá Monika. Jejich maminka Katka stihla nejen kojit, ale také odehrát vítězně tři utkání a prokázala, že to má stále v ruce. Postupně porazila Soňu Königsmarkovou, Blanku Charvátovou i Zuzku Vančuříkovou. Seniory ovládl Jarda Náhlovský před Tomášem Kubáněm, Milanem Stupavským a Lumírem Berčíkem. Květnový turnaj série Czech Tour se opět stěhuje do Prahy (24.5. HECTOR), červnový bude v Rychnovském BR Sportcentru (21.6.) Zapsal: Svatopluk Rejthar Výsledky dubnového Czech Tour v Jablonci.

UPOZORNĚNÍ: Dnes (čtvrtek 24.4.) od 15:25 na ČT4 Sport v pořadu "Sport v regionech" bude krátká reportáž z 10. ročníku Czech open 2014.

Tomáš, Nikitka a Zuzka Kubáňovi

VYDIS GROUP Czech Open 2014

Jubilejní 10. ročník mezinárodního turnaje v racketlonu Czech Open zařazený do nejvyšší kategorie světové série hned v několika parametrech překonal loňský šampionát. Na soupisce 17ti kategorií (10 singlových a 7 deblových) figurovalo 165 hráček a hráčů z 24 zemí Evropy i zámoří (Kanada, Nový Zéland). Nejpočetněji byly obsazeny tradičně kategorie mužů, A-24, B-32, C-29, muži nad 45 let-31, nad 55-12. Také celkový počet žen-29 je nejvyšší v dosavadní historii. Nejpočetnější výpravou byli domácí Češi s 38 hráči, následovali Němci – 30, dále Rakušané a Maďaři po 17, Poláci – 12, Dánové a Angličané po osmi hráčích….Nejvýraznějším úspěchem českých hráčů je suverénní vítězství Zuzany Kubáňové v elitní kategorii žen. Tradičně úspěšní byli naši senioři ziskem prvních dvou míst v kategorii smíšených dvojic a druhých a třetích míst v obou kategoriích seniorských deblů (S45, S55). Velmi si také ceníme 3.místa našeho 17ti letého juniora Jana Kláska v kategorii J21. ČR se stala ziskem 10 medailí druhou nejúspěšnější výpravou po vítězném Německu (12), dále následuje Anglie (6), Dánsko a Rakousko po 5 medailích. Turnaj Czech Open je ojedinělý v celé světové sérii FIR World Tour v několika ohledech. Prvním je možnost účasti každého hráče ve více kategoriích, což klade vysoké nároky na pořadatele v přípravné fázi turnaje. Bylo třeba naplánovat 350 utkání do přesných časů v průběhu tří hracích dnů. Dalším bonusem pro hráče je skutečnost, že ubytování i sportovní klání se odehrává na stejném místě. Komplexní areál STEP nabízí vysoký standard sportovišť, ubytování i stravování pod jednou střechou. Další program mezinárodní série FIR World Tour bude pokračovat v maďarském Györu (2.-4.5.), Mistrovství světa singlů se pořádá v Londýně (21.-24.8.), Mistrovství světa deblů a týmů se poprvé koná v Polsku (Poznaň, 20. - 23.11.). Nejbližší turnaje národní série Czech Tour proběhnou 26.4. v Jablonci nad Nisou, 24.5. v pražském Hectoru a 21.6. v Rychnově nad Kněžnou (BR Sportcentrum). Výsledky Czech open 2014.

Promo video z podařeného 10. ročníku Czech open 2014

Czech Open 2014 - RESULTS

Racketlon CzechOpen 2014 OfficialTrailer

zleva: Tomáš Kubáň, Jaroslav Náhlovský, Kristian Kott a Richard Hobzik

Březnové Czech Tour ve Stepu

Krásné jarní počasí se na turnajový víkend zkazilo, ale vlídné prostředí příjemných krytých sportovišť ve Stepu přilákalo třicítku hráčů všech tří kategorií. Turnaj byl generálkou před blížícím se desátým ročníkem mezinárodního VYDIS GROUP Czech Open. Kromě hodnotných utkání jsme stačili probrat důležité změny v registraci nového portálu TournamentSoftware, spojené s platbou mezinárodní hráčské licence i změny v kalendáři FIR World Tour 2014. Nejpodstatnější je přemístění Hungarian Open z Budapešti do Györu a omezená kapacita přihlášek pro srpnové Mistrovství světa v Londýně (max. 650 hráčů). V seznamu hráčů po delší době chyběla Zuzka Kubáňová, takže mužům z „áčka“ ubyl silný soupeř. Ve finále zvítězil Martin Sopko nad Petrem Veselým, třetí skončil Milan Hikl. Finále nabité soutěže seniorů bylo dramatické do posledního míčku. Ten pro sebe získal Tomáš Kubáň nad Vlastou Kolářem (22:20), když stav před tenisem byl O. Ženy ovládla opět Věra Kottová, ale druhá Iva Nezavdalová se na svém teprve druhém turnaji lepší každým utkáním. Třetí skončila juniorka Zuzana Severinová, když těsně porazila Zuzku Vančuříkovou. Velmi povedená byla také soutěž deblů, kterou obsadilo celkem 8 dvojic. Mužské debly vyhráli Richard Hobzik s Kristianem Kottem těsným vítězstvím na dvojicí Kubáň/Náhlovský. V mixech byli nejlepší Soňa Königsmarková s Jirkou Egermaierem před juniory Severinová, Kott. Za tři týdny nás čeká první vrchol letošní sezóny, již zmíněný VYDIS GROUP Czech Open a ještě v dubnu budeme pokračovat v naší národní sérii Czech Tour, předběžný plán je následující: Sobota, 26.4. – Jablonec nad Nisou – BŘÍZKY Sobota, 24.5. – Praha 10 – HECTOR Sobota, 21.6. – Rychnov n.Kn. – BR Sportcentrum (Svatopluk REJTHAR, předseda České asociace Racketlonu). Výsledky březnového Czech Tour ve Stepu.

Předeseda ČAR Svatopluk Rejthar při vyhlašování výsledků (s Michaelem Pedersenem)

Únorové Czech Tour v Hectoru

Téměř jarní počasí přilákalo do Hectoru standardní počet hráčů (32) všech vypsaných kategorií, ale vysoká marodka snížila na poslední chvíli celkový počet na 24. Na startovní listině byli jak hráči z čela našich žebříčků (Kubáňová, Sopko, Žák, Hikl, Pospíšil), tak noví zájemci (Iva Nezavdalová, dcera našeho úspěšného seniora, Pavel a Jakub Boháčkovi, otec a syn….). Příjemným zpestřením byla účast Dána Michaela Pedersena, cca 20.hráče dánského žebříčku a poměření sil s naší elitou dopadlo v náš prospěch. Ke zkvalitnění turnaje přispělo také nové umístění stolního tenisu do odděleného konferenčního sálu. Kategorii mužů, vytvořenou smícháním áčka, béčka i juniorů ovládl dle očekávání Martin Sopko před Patrikem Žákem a Zuzkou Kubáňovou, která opět potvrdila svou vysokou výkonnost mezi naší mužskou elitou. Škoda, že pro skreč nebylo odehráno utkání o 3.místo s Pepou Janíkem, který se představil ve skvělé formě po delší odmlce. Junioři Matěj Plachý i Honza Klásek si přes značný věkový handicap vedli velmi statečně a každé utkání pro ně bylo tou nejlepší zkušeností. Kategorii seniorů vyhrál poprvé „čerstvý senior“ Tomáš Kubáň před Jardou Náhlovským a Rudy Krajčem. V tříčlenném poli žen byla nejúspěšnější Zuzana Severinová před Ivou Nezavdalovou. V následujícím měsíci (16.3.) nás čeká poslední generálka na dubnový, 10.ročník mezinárodního turnaje FIR World Tour Czech Open, z toho důvodu se bude konat ve Sportcentru STEP. Přípravy na tuto významnou událost jsou v plném proudu a v té souvislosti si dovoluji připomenout všem příznivcům Racketlonu prosbu o pomoc při získávání partnerů, i malý finanční příspěvek nebo zajištění drobných cen je pro nás významnou pomocí. Přeju vám do dalších týdnů pevné zdraví, skvělou herní formu a duševní pohodu. Svatopluk REJTHAR, předseda České asociace Racketlonu Výsledky únorového Czech Tour v Hectoru.

Aktuální žebříček ke stažení zde (započítáno Lednové Czech Tour).

Milan Stupavský při své nejsilnější diciplíně

Lednové Czech Tour v hotelu Step

V neděli, 12.1.2014 hostil náš první turnaj v Novém roce osvědčený a spolehlivý sportovní areál hotelu STEP a hned postavil vysokou laťku v počtu účastníků i jejich výkonnosti. Ve čtyřech kategoriích se utkalo celkem 42 hráčů (muži A 16, muži B 8, ženy 6, senioři 12), z naší mužské špičky chyběli jen Honza Port a Pavel Vlček. Racketlon si přišlo vyzkoušet také několik nováčků a ti se rozhodně nemusejí za své výkony stydět, naopak, někteří pokořili své zkušenější soupeře. Pro mužský titul si „hrábl“ opět Petr Veselý i přesto, že z důvodu své nízké účasti nemohl být nasazen. Ve finále se tradičně utkal s Martinem Sopkem, jehož tentokrát porazil celkem přesvědčivě, v tenise mu stačilo uhrát 11 bodů. Ženský titul si při neúčasti Lucky Hynkové suverénně ohlídala Věra Kottová. Největší drama přineslo finále seniorů, do kterého vstupovali Miloš Šauer s Richardem Hobzikem před tenisem s nulou. Miloš prokázal větší tenisovou jistotu a utkání dotáhl do vítězného konce. Vítězství v následném, velmi zábavném turnaji smíšených dvojic vybojovali Soňa Königsmarková s Jirkou Egermaierem. Rozjezd Racketlonu do Nového roku se tedy mimořádně vydařil a všichni jeho příznivci si moc přejí, aby to pokračovalo i v dalších měsících. 16. února nás uvítá areál Hector, 16. března se vrátíme do Sportcentra STEP, a to už bude ostrá generálka na jubilejní, už 10.ročník mezinárodního turnaje Czech Open FIR World Tour (11.- 13.4.) Sváťa Rejthar. Výsledky lednového Czech Tour v hotelu Step v Praze.

Prosincové Valašské Czech Tour 2013 v Rožnově pod Radhoštěm

Začíná být již tradicí, že racketlonisté ukončují svůj sportovní rok na Valašsku, kde Luboš Pala pořádá své malé Valašské Czech Tour. Skvěle organizovaný turnaj nabízí skvělé zahrání si racketlonu především pro hráče z východu republiky. Výsledky Valašského Czech Tour v Rožnově pod Radhoštěm. Report z turnaje ke stažení zde.

zleva: Patrik Žák, MIlan Sopko (vítěz) a Matěj Dohnal

Povedený předvánoční racketlon v Hectoru

Druhá adventní sobota přilákala do Hectoru 30 singlových a 18 deblových hráčů. Singly zaplnilo 12 mužů, 5 juniorů, 8 seniorů a pět žen. Muže ovládl opět Martin Sopko, který ve finále porazil stále se lepšícího Patrika Žáka. Velký den měl v pořadí třetí Matěj Dohnal, hrající za muže ale stále ještě junior. Ten prohrál jediné utkání, a to semifinále s Patrikem Žákem. O třetí místo vyhrál Matěj s Milanem Hiklem. Titul juniorů získal Kristian Kott před Matějem Plachým a Vojtou Fojtíkem, o krůček za nimi skončil náš nejmladší, teprve šestnáctiletý Honza Klásek. Také v ženách zamíchalo pořadím „mládí“, teprve patnáctiletá Zuzana Severinová, kterou porazila jen vítězka této kategorie – Věra Kottová, třetí skončila Zuzana Vančuříková. Senioři hráli v pořadí 1. Miloš Šauer, 2. Kristian Kott a 3. Jarda Náhlovský. Soutěž mužských deblů se hemžila nováčky a ti také ovládli pořadí na prvních třech místech: 1. Matúš Baniar/Jakub Hostačný, 2. Lukáš Zimčík/Láďa Paďour, 3. Jiří Graeber/Lukáš Rejda. Smíšené dvojice: 1. Vančuříková/Kott, 2. Kottová/Náhlovský, 3. Lucie Hynková/Martin Kubů. Celý turnaj se nesl v duchu uvolněné předvánoční nálady, utkání párových disciplin navíc odlehčila soutěž o nejoriginálnější pruhovaný dres (zvítězila dvojice Vančuříková/Kott) a také přinesl několik velmi příjemných překvapení v podobě skvělých výkonů našich „nadějí“- Zuzany Severinové, Matěje Dohnala, Kristiana Kotta, Matěje Plachého a Honzy Kláska. Letošní velmi bohatou národní sérii Czech Tour uzavře v samém závěru prosince (30.12.) Valašký racketlon v Rožnově pod Radhoštěm. Definitivní termíny a místa konání turnajů prvního čtvrtletí roku 2014 vám sdělím ještě do Vánoc. Užívejte si ve zdraví a bez stresu předvánoční dny, ať máte pohodové i Vánoční svátky. Sváťa Rejthar Výsledky prosincového Czech Tour (Hector Praha) zde

zleva: Milan Stupavský, Jarda Náhlovský, Richard Hobzik

Mistrovství světa racketlonových singlů, Curych, 22. - 24.11. 2013

Na 13. Mistrovství světa v Racketlonu odjelo 14 českých hráčů (Zuzana Vančuříková, Pavel Vlček, Matěj Dohnal, Patrik Žák, Tomáš Valošek, Jan Klásek, Lubomír Klosík, Milan Stupavský, Jaroslav Náhlovský, Richard Hobzik, Lumír Berčík, Miroslav Kalicher, Zdeněk Devátý, Svatopluk Rejthar). Od pátku do neděle se utkalo téměř 600 hráčů z 29 zemí v 18 kategoriích, od 13ti letých juniorů až po 65ti leté seniory. Naše výprava měla minimální ambice na zisk medaile, neboť nám chyběli nejlepší zástupci všech námi obsazených kategorií. Týden před turnajem musela svou účast z důvodu nemoci zrušit i naše suverénní ženská jednička a světová dvojka Zuzka Kubáňová, která se do poslední chvíle připravovala na odvetu z loňského MS ve Stockholmu, kde o titul prohrála zlatý míč proti Němce Zeoli. Letošní ženské finále tak zcela pozbylo dramatičnosti, neboť převaha naší Zuzany a Němky Zeoli nad ostatními hráčkami je dost výrazná. Z výsledků našich je třeba vyzdvihnout výkon Pavla Vlčka, který v nabitém mužském áčku obsadil 17.místo ze 48 hráčů. Dalším úspěchem je 17.místo juniora Matěje Dohnala v mužském béčku (celkem 60hráčů) a také 5.místo Zdeňka Devátého v kategorii Senioři 60. Se svým výkonem mohou být spokojeni i hráči, kteří díky těžkému losu prohráli první kolo a poté následovala dvě vítězství. K nim patří Patrik Žák (MB), Richard Hobzik (S50) a náš nejmladší junior, 16ti letý Honza Klásek, který si vedl velmi zdatně mezi muži E, byl to jeho první mezinárodní křest! Elitní finále žen se letos stalo německou záležitostí, když Zeoli snadno přehrála Leibig, elitní finále mužů zas ovládli Dánové, kde Ratzer porazil Jonssona. Přes rekordní počet sportovců v 18 kategoriích nutno pochválit práci celého organizačního týmu v čele s ředitelem turnaje Nicem Hobi. Dařilo se striktně držet plánované hrací časy, dobře byla organizována práce na všech stanovištích, skvěle si vedli rozhodčí, bezchybně fungovala i doprava ze všech doporučených hotelů. Jedinou černou tečkou byla skutečnost, že pořadatel na poslední chvíli změnil pravidla přihlášek a některým hráčům neumožnil účast ve druhé kategorii trochu na úkor švýcarských hráčů, kteří zaplnili téměř 1/3 startovního pole. Tak se stalo, že náš Milan Stupavský, známý svou skvělou kondicí měl v oficiálním programu jen 2 utkání. Stejně tak není jistě v pořádku zamítnutí přihlášky naší juniorky Zuzany Severinové do kategorie G16, kde startovaly pouze 4 hráčky, z toho 2 Švýcarky. Tuto výtku s námi sdílely i další výpravy včetně Angličanů, kteří pořádají MS v příštím roce a ti nás ujistili, že těmto chybám určitě předejdou. Komletní výsledky k nahlédnutí zde.

zleva:  Hynková, Charvátová, Kubáňová, Kottová a Vančuříková

9. Mistrovství České republiky v racketlonových deblech

V sobotu, 19.10. hostil pražský Hector devátý národní šampionát v racketlonových deblech. Byla to premiéra Racketlonové Czech Tour v tomto areálu se zbrusu novými tenisovými povrchy. Celková účast 64 hráčů je letošním rekordem a ukazuje na oblibu hravých Čechů v párových disciplinách. Startovní listinu zaplnilo 10 dvojic mužských, 4 ženské, 11 seniorských a 7 párů smíšených. Mužskou kategorii ovládli Milan Hikl s Milošem Pospíšilem, kteří získali svůj první titul mistrů ČR, když ve vyrovnaném finále porazili pár Jan Port/Martin Bartoš, nejzkušenější hráče turnaje a mistry ČR o pouhé 2 body. Třetí skončili Jan Hrabec/Patrik Žák. V ženách zvítězila dvojice Blanka Charvátová se Zuzanou Kubáňovou, před párem Věra Kottová, Zuzana Vančuříková a třetí Lucií Hynkovou se Zuzanou Severinovou. Pořadí seniorů – Richard Hobzik/Kristian Kott, Mirek Slavík/Miloš Šauer, Jaroslav Náhlovský/Milan Stupavský. Ve smíšených párech získali titul dle očekávání suverénně manželé Zuzka a Tomáš Kubáňovi před páry Kottová/ Hobzik a Vančuříková/Kott. Pořadatel i hráči se shodli na tom, že areál HECTOR prošel úspěšně křestem pro pořádání významných národních i mezinárodních racketlonových akcí nejen svou příznivou dispozicí ale také díky vstřícnosti nového managementu a obsluhujícího personálu. 9.MČR v deblech se vydařilo i díky oficiálnímu partneru firmě WILSON a dalším menším partnerům z řad hráčů (Zuzana Vančuříková, Jiří Nezavdal, Petr Veselý). Poděkování patří též společnostem DHL, Olympus a Victoria. Před závěrečným prosincovým turnajem Czech Tour čeká naše hráče ještě účast na Mistrovství světa singlů v Zurichu (22.- 24.11), kam je přihlášeno rekordních 600 účastníků, naše barvy bude hájit 15 reprezentantů. Česká republika bude v Zurichu na mezinárodní konferenci obhajovat pořádání prvního Mistrovství Evropy v Racketlonu pro rok 2015.Svatopluk Rejthar, předseda České asociace Racketlonu   Výsledky mistrovství republiky pro rok 2013. Fotogalerie z 9. mistrovství republiky

zleva Pavel Vlček, Petr Veselý, Patrik Žák

Mistrovství České republiky 2013 - Omega Olomouc.

45 účastníků 9.mistrovství ČR hostil nádherný areál OMEGA v Olomouci. Slunečné počasí a vydatná pomoc hráčů z regionu Miloše Šauera a Martina Krudence přispěly k hladkému průběhu akce v areálu s nejlepšími parametry v ČR. Úroveň ještě povýšila spolupráce partnerů (Draps, Galva, Studio Interier, eStránky, Magistrát Olomouc, DHL) v čele s hlavním sponzorem firmou Wilson. Společně se podílely na finančním zajištění akce, zajištění cen vítězů a turnajových míčů i stravování účastníků. K zajištění propagace přispěla firma Olympus zapůjčením aparátu pro fotodokumentaci. O tituly nejlepších racketlonistů roku se utkalo 25 mužů, 16 veteránů a 4 ženy. Překvapení se neurodilo - titul v singlu mužů získal Petr Veselý, i když ve finále s Pavlem Vlčkem musel otáčet ztracenou koncovku v tenise. Třetí skončil stále se lepšící Patrik Žák. Seniory ovládl dle předpokladů Miloš Šauer před Kristianem Kottem a Richardem Hobzikem. V kategorii 55+ zvítězil Rudy Krajč (2. Mirek Kalicher, 3. Ivo Peter). Nejlepší z žen při neúčasti naší i světové jedničky Zuzky Kubáňové byla Věra Kottová (2.Zuzana Vančuříková, 3.Klára Kolářová) Ze čtyř juniorů se nejlépe umístil Matěj Dohnal Muži B skončili v pořadí: Zbyněk Jurča, David Chlíbek a Štěpán Grygárek. 2.část Mistrovství ČR, a to v párových disciplinách proběhne v sobotu, 19.10. 2013 v pražském areálu HECTOR. Pro akce série Czech Tour, pořádané Českou asociací Racketlonu to bude premiérový turnaj v tomto novém prostředí s právě novými tenisovými povrchy. Výsledky mistrovství republiky pro rok 2013. Fotogalerie z mistrovství ČR - singly, Omega Olomouc.

V předvečer mistrovství republiky, které se zítra koná v Olomuci, publikujeme také propozice na DEBLOVÉ mistrovství ČR v racketlonu pro rok 2013 konané v sobotu 19.10.2013 ve sport centru Hector. Turnaj je otevřený pro všechny - kvalifikaci nepředpokládáme. Prosíme o dodržení přihlášek v termínu dle propozic.

vítězná Zuzana Kubáňová

Champions League Německo, Linden

Ve dnech 20.-22.9. proběhl v Německu racketlonový turnaj družstev a singlů s názvem IWT ALTERNATE Open & Champions League. Český tým po dlouhém hledání nakonec dal dohromady alespoň základ sestavy, který se mohl soutěže zúčastnit. Chyběli jeden muž a jedna žena, což přislíbil doplnit z řad volných hráčů německý pořadatel. A tak jsme v sestavě Zuzana Kubáňová, Tomáš Kubáň, Patrik Žák, Matěj Dohnal a Jan Hrabec vyrazili do Lindenu. Během pátečního dopoledne jsme ale v místě zjistili, že za nás stále nemá kdo hrát na chybějících postech a tak se chvíli uvažovalo i o možnostech týmy nehrát. Nakonec jsme se ale rozhodli zúčastnit se i přes předem ztracené body. První kolo jsme navíc měli favority na vítězství – Dány v čele se světovou jedničkou v mužích i ženách. S těmi jsme tedy absolvovali zahřívací kolo, i když nutno dodat, že jsme se nakonec i celkem vytáhli a to především Patrik Žák, který překvapeného Ratzera zdolal hned ve dvou disciplínách – squashi a tenisu. Do dalších kol jsme již měli přislíbenou hráčku i hráče do mixu. S Nizozemci ve druhém kole jsme předvedli vyrovnaný výkon a zvítězili nakonec o 10 bodů. Bohužel německé družstvo bylo již nad naše síly a tak jsme brali konečné 6. místo, ale s dobrým pocitem kvalitních výkonů všech českých zástupců. V sobotu přišly na řadu singlové disciplíny. Měli jsme zástupce v mužích C i B a v ženách Elite. Nejdále se mezi muži probojoval v Men B Patrik Žák, který skončil až na raketě německého Patrika Kraemera ve čtvrtfinále a po velkém boji v tenise. V té samé kategorii Matěj Dohnal prošel prvním kolem, ale druhé již bylo nad jeho síly. V ženách se opět předpokládalo finále Zuzky proti Nathali Zeoli. I přes překvapení turnaje, kdy se velmi slibně pro budoucnost racektlonu projevila mladá Sarina Leibig, která Nathalii vytvořila v semifinále vyrovnanou partii, se nakonec očekávané finále odehrálo. Zuzka Kubáňová sice nenastoupila do stolního tenisu příliš jistě, ale na poslední chvíli se zvedla a uhrála 16 bodů. Poté už ale kralovala a to i v Zeoli nejsilnější disciplíně – badmintonu. Podruhé v životě se Zuzce podařilo Nathalii v této disciplíně porazit a finální tečkou za nadějemi německé hráčky bylo skóre 21:1 ve prospěch Zuzky ve squashi. Tenis už tak byl jen papírovým doladěním výsledku. Medaili z německého Lindenu si tedy vezeme jen jednu, zato zlatou a skvělý pocit z odehraných zápasů. Pro nováčky Patrika Žáka a Honzu Hrabce pak velká zkušenost a možnost srovnání se světovou elitou, která bude ještě jistě cenná. Komletní výsledky tady.

zleva Patrik Žák, Rudy Krajč, Pavel Vlček a Zuzana Kubáňová

Husarský kousek z Vídně

SWT (Super World Tour) Novomatic Austrian Open se konal tradičně o prvním zářiovém víkendu (6.-8.9.) ve Vídni a my jsme byli přitom. Skromnější pětičlenná česká výprava rozložila svou účast do pěti různých singlových kategorií: Zuzka Kubáňová (ženy A), Pavel Vlček (muži B), Patrik Žák (muži C), Rudy Krajč (senioři 55,60), Sváťa Rejthar (senioři 60). Mezi cca 185 hráči nechyběl nikdo z absolutní světové špičky, takže postup v každém kole byl úspěchem a nám se to dařilo. V sobotu večer se začla docela reálně rýsovat naděje na čtyři finále a o nedělním poledni už bylo jasno. 4 naši borci budou bojovat o tituly! Fináloví soupeři byli více než zdatní a hlavně ve většině případů zkušenější než my. První šel do finále Patrik Žák (před necelým měsícem překvapil úžasným vítězstvím na svém prvním národním turnaji Czech Tour v Ústí nad Labem) a postavil se proti Kristofu Molnárovi z Maďarska, nasazené dvojce v soutěži C, 283.hráči světového žebříčku. Stolní tenis nedopadl nejlépe, prohra 10:21 byla výrazná ale Patrika nerozhodila. Soustředěným výkonem stáhl ztrátu v badmintonu (21:12) na pouhé 2 body a squash i tenis už byl v jeho režii. První titul byl doma a pro Patrika s první účastí na mezinárodním poli velkou motivací. Další finále bylo o soutěž výše (muži B), kde už je konkurence hráčů z první světové stovky a v něm nastoupil Pavel Vlček proti Bulharovi Janoshi Broglimu. Stolní tenis je Pavlova parádní disciplína (21:8) i badminton hrál skvěle (21:9). Přes prohru squashe 14:21 byl další titul na dosah a potřebné 4 body v tenise tam rychle padly…. Na řadě je finále Seniorů 60+ a v něm Rudy Krajč proti nevyzpytatelnému Lennartu Eklundhovi ze Švédska. Rudy ale nic neponechal náhodě a ve stolním tenise Švéda vyprovodil poměrem 21:2. Ten už ztrátu v dalších disciplinách nesrovnal. Výsledkem 11:0 v tenise potvrdil Rudy svou stabilní formu a pevnou pozici v absolutní světové špičce své kategorie. Vybojoval pro nás už třetí titul. Nutno podotknout, že nejtěžší utkání absolvoval hned v prvním kole s úřadujícím mistrem světa Dánem Grahamen Cainem (vítěz z MS ve Stockholmu 2012). Rudy šel do tenisu -1 a prohrával v něm už 15:18, ale nervy ze železa a 2 esa při svém podání ho vrátily do hry a Caina nakonec porazil 21:18, v celkovém rozdílu o pouhé dva body…… Turnaj vrcholí, Zuzana Kubáňová v dopoledním semi poráží svou kamarádku a deblovou partnerku Christine Seehofer z Rakouska a je ve finále proti věčné rivalce Nathalii Zeoli z Německa. Jejich poslední 2 měření sil skončilo těsným vítězstvím Němky. Navíc má Zuzana od sobotního rána nepříjemné žaludeční a střevní potíže a je tím značně oslabená. V poledne Němka Zeoli viditelně vypouští finále smíšených deblů a je evidentní, že šetří síly na finále singla….všechno nějak hraje proti Zuzaně. Pinec a badminton bývá doménou Nathalie, pak Zuzka dohání ztrátu ve squshi a do tenisu chodívají „fifty-fifty“. Utkání začíná a vypadá to, že fanoušci Zuzky jsou nervóznější než ona sama. Pinec je víc než zdařilý, Zuzana dokonce v polovině setu vede a konečný stav je velmi nadějný 18:21, tedy -3, o něco hůře končí badminton, 15:21, ale celkový rozdíl -9 je stále slibný. Pak přichází squashový koncert Zuzany v podobě drtivého vítězství 21:3 a rázem se skóre otáčí na +9. V tenise se soupeřky přetahují o každý bod ale Zuzana navzdory svým potížím dosahuje s přehledem potřebných 13 bodů, poráží Zeoli a získává pro Český racketlon čtvrtý titul z tohoto „racketlonového grandslamu“! Ve Vídni se nám podařil opravdu „husarský kousek“. Ve všech obsazených kategoriích jsme se dostali do finále a všechna finále jsme vyhráli …. a to všechno v pouhých pěti hráčích! Kompletní výsledky z Vídně jsou ke shlédnutí zde.

Srpnové Czech Tour v hotelu Step.

16 mužů, 8 veteránů, 5 žen a 8 deblů - taková byla účast posledního turnaje před mistrovstvím republiky. Roli prvního nasazeného hráče potvrdil slovenský reprezentant Martin Sopko, který zvítězil zcela jasně. Suverénně se mezi muži prosadila i druhá Zuzana Kubáňová. Veteránům ukázal záda Richard Hobzik, který zvítězil před druhým Kristianem Kottem. Společně pak vytvořili vítěznou dvojici v deblech. Výsledky srpnového Czech Tour v hotelu Step v Praze. Výsledky turnaje žen zde.

zleva třetí Aleš Hanl, vítěz Patrik Žák a druhý Jan Port

Czech Tour v Ústí nad Labem.

Národní racketlonová série zavítala letos v srpnu poprvé do Ústeckého kraje. Navzdory prázdninovému termínu počet účastníků předčil všechna očekávání. Na startu se sešlo 33 hráčů a je jasné, že Ústí nad Labem bude společně s Rychnovem n. Kn. nejúspěšnějším mimopražským turnajem série 2013. Významnou měrou k vysoké účasti přispěl aktivní propagací provozovatel areálu TClubu, kde soutěže probíhaly. Celá třetina z celkového počtu byli „nováčci“, 11 hráčů bylo z Ústeckého kraje, 2 účastníci přijeli až z Frýdku-Místku. Singly se hrály ve čtyřech kategoriích, 12 Muži A, 8 Muži B, 8 Senioři, 5 Ženy. Největším překvapením bylo vítězství nováčka Patrika Žáka, který postoupil z předkola a následně porazil postupně 3 nejvýše nasazené hráče, ve čtvrtfinále Pavla Porta (3), v semifinále Tomáše Kubáně (2) a ve finále Honzu Porta (1). Zdá se, že Český racketlon má stále bohaté zdroje, v kterých dřímá mnoho neobjevených hvězd. Patrikovi blahopřejeme a těšíme se na jeho účast nejen na Mistrovství ČR (28.9.v Olomouci) ale i na jeho vstup do mezinárodního racketlonu.  Výsledky Czech Tour v Ústí nad Labem. Výsledky turnaje žen zde.

Mistrovství světa týmů a deblů v Holandsku.

Seniorský tým 45 před utkáním s Angličany,v modrém zleva - Kolář, Hobzik, Vančuříková, Stupavský, Kottová, Kott

Malebné městečko Alphen nad Rýnem leží asi 30 km jihozápadně od Amterdamu a v termínu od 11.do 14.7. hostilo 208 účastníků Mistrovství světa Racketlonových deblů a národních týmů ze 16 zemí. 7 stanovišť v každé disciplíně vytvořilo dobré podmínky pro odehrání všech utkání i přes menší rezervy v organizaci.

Česká republika sem odjela se šestnácti hráči, do soutěže přihlásila 3 týmy (junioři 21, senioři 45, senioři 55) a několik smíšených, ženských a mužských dvojic Junioři v sestavě Severinová, Kott, Xia měli absolutní premiéru a obsadili pěkné 4.místo. Na 4.místě také skončili senioři 55 v sestavě Berčík, Devátý, Gurlich, Nezavdal, Rejthar. Senioři 45 v sestavě Kottová, Vančuříková, Hobzik, Kolář, Kott, Náhlovský, Stupavský měli po loňském 2.místě ze Sofie ambice na medaili, ale hned v prvním kole je o ni připravili vítězstvím o pouhé dva body silní ale nenasazení Angličané, pozdější vítězové celé soutěže. To byl krutý los ! Naši už poté všechno vyhráli a zajistili si pátou příčku.

Zuzka Kubáňová obhájila zlato z loňské Sofie v mixech se svým partnerem Christophem Krennem (AUT)

Výrazně lépe jsme dopadli v párových disciplinách, kde opět famózně zazářila Zuzka Kubáňová, když vyhrála jak ženské debly s Rakušankou Christine Seehofer, tak mixy s již tradičním partnerem Christophem Krennem a stala se tak nejúspěšnější hráčkou párových disciplin. Další medaile za druhé místo v seniorských mixech brali Věra Kottová s Richardem Hobzikem a za 3.místo v seniorských ženských deblech opět Věra Kottová se Zuzanou Vančuříkovou. 4 medaile v nejkvalitnější světové konkurenci jsou skvělým počinem a zároveň motivací pro další vrchol letošní racketlonové sezóny – Mistrovství světa singlů, které se koná 22.-24.11. v Zurichu.

Mládežnický racketlon v Rychnově nad Kněžnou.

Racketlon si v Rychnově vyzkoušeli i nejmladší sportovci

RVK pod vedením šéftrenéra Mgr. Karla Rejenta uspořádal v termínu 29.6.-6.7. 2013 racketlonové soustředění pro dívky a chlapce ve věku 8-18 let v areálu BR Sportcentrum Rychnov nad Kněžnou.

Rychnovský všesportovní klub (RVK) tak udělal významný krok pro rozvoj Českého racketlonu.

Čtyřmi disciplínami doplněnými dalšími aktivitami (míčové kolektivní sporty, plavání, výlety….) prošlo celkem 25 českých a 25 polských dětí. Sportem nabitý týden si děti náramně užily a celá akce vyvrcholila sobotním racketlonovým turnajem, připraveným a organizovaným Českou asociací racketlonu za vydatné pomoci všech zúčastněných českých i polských trenérů.

Děti byly rozděleny do 4 věkových skupin a všechny odehrály minimálně 3 utkání. Bylo obdivuhodné s jakým entuziasmem a zároveň zodpovědností procházeli bez prostojů všemi disciplínami i nejmladší osmiletí hráči. Prokázali, že český racketlon má velký potenciál i v této generaci. Akce byla financována z dotace Euroregionu Glacensis a příspěvků rodičů, na zajištění se podíleli další partneři - Regional Development Agency, BR Sport Centrum, Sporthotel Weldis, město Rychnov nad Kněžnou, město Polanica Zdroj, Wilson, Babolat, Česká asociace racketlonu.

Kompletní výsledky mládežnického turnaje v Rychnově nad Kněžnou.

Druhá část proběhne ještě letos v srpnu v polské Polanici a zájem dětí daleko převyšuje celkovou kapacitu. Svatopluk Rejthar, předseda České asociace racketlonu

Výsledky červnového Czech Tour v Jablonci.

Fotografie z květnového Czech Tour v Rychnově nad Kněžnou

Lucie Hynková

Květnové Czech Tour v Rychnově nad Kněžnou: turnaj Czech Tour v BR Sportcentru Rychnov nad Kněžnou opět zazářil v letošní sérii.
Rekordních 36 hráčů zaplnilo 4 kategorie singlů (8 žen, 12 mužů A, 8 mužů B, 8 seniorů) a odpoledne 15 deblů (8 muži, 7 mixy)
Rozhodující podíl na vysokém počtu účastníků mělo bezpochyby velké nasazení děvčat ze sportovní recepce (Blanky, Evy a Lenky) při propagaci turnaje mezi hráči z regionu. Velký dík také patří panu majiteli Martinovi za skvělé technické zázemí v areálu, který je pro Racketlon svou dispozicí přímo stvořen.
Pochválit ale musíme i všechny hráče, kteří dorazili na čas a následným disciplinovaným přístupem umožnili  nám pořadatelům splnit časový plán a také odehrát všechna plánovaná utkání.
Pokud loňský Mezinárodní turnaj Czech Open byl vyhlášen nejzdařilejším turnajem světové túry, pak bude Czech Tour v Rychnově určitě kandidovat na nejlepší turnaj České túry.
Krátce k výsledkům:
Favorité nezaváhali a nejvyšší stupně ovládli Lucka Hynková (na obr.) v ženách a Martin Sopko v mužích.
Příjemným překvapením ve finále žen byla nová hráčka Jana Kalašová.
Ve finále seniorů porazil stále se lepšící Jarda Náhlovský Láďu Kmocha.

Do prázdnin máme před sebou ještě další 2 turnaje, 1.6. v Pražském STEPU a 23.6. v Jabloneckých BŘÍZKÁCH.
Těším se, že budou stejně úspěšné, jako ten Rychnovský.
Začátkem června vás budeme informovat o dalších tuzemských i zahraničních akcích
Sváťa Rejthar

Kompletní výsledky květnového Czech Tour v Rychnově nad Kněžnou

Zuzka a Lucka - vítězky dámských singlůHungarian open 2013: 9ti členná výprava veze z Maďarska 9 medailí, 4 zlaté, 3 stříbrné a 2 bronzové. Nejúspěšnější opět Zuzana Kubáňová (na snímku vlevo) se zlatem v singlu, stříbrem v ženském a bronzem ve smíšeném deblu společně s juniorem Matějem Dohnalem. Ten vyhrál i juniorské singly. Další zlaté získali Zdeněk Devátý (senioři 55) a Lucie Hynková (ženy B, na snímku vpravo). Kompletní výsledky na www.resultreporter.com. Pro podrobnější report klikněte zde.

Článek o Czech Open 2013 v týdeníku 5 + 2

Fotografie z Czech Open 2013 

Článek o Czech Open 2013 od Zuzky Kubáňové.

Výsledek 9. Czech Open 2013, jenž se i tentokrát konal ve Sportcentru Step.

9. ročník Czech Open přivítal v Praze 145 hráčů z 23 zemí. Hrálo se opět ve Sportcentru Step v 7 deblových a 8 singlových kategoriích. Organizátory potěšila i hojná účast českých hráčů, kteří získali celkem 18 medailí. Nejhodnotnější je jistě stříbrná medaile v elitní singlové dámské kategorii, kterou získala Zuzana Kubáňová. Zuzana vybojovala stříbro i v kategorii elitních mixů, kde hrála s Chritopherem Krennem (AUT). V kategorii 55+ zvítězil Josef Gurlich, jenž nastoupil ve dvojici se Slovenským reprezentantem L. Budinským. Za zmínku stojí i stříbro v Rudyho Krajče v kategorii muži, singly 55 +. Příslibem do budoucna je i úspěch Matěje Dohnala v podobě bronzové medaile v juniorské kategorii singly do 21 let. Je nutno vyzdvihnou i tři vítězství Pavla Vlčka v nejsilnější kategorii muži singl elite. Přehled všech medailistů zde. Kompletní výsledky na www.resultreporter.com.

Výsledek březnového Czech Tour 2013 v hotelu Step.

 

 

 Národní sportovní agentura