Prázdninový Czech Tour, Hector, 10.8.2019

REPORT

Tradičního „Prázdninového turnaje“ uprostřed prázdnin se zúčastnilo 24 hráčů. Soupeřilo se ve 4 kategoriích - Ženy, Muži A, Muži B, Senioři. Mužské áčko ovládl Martin Sopko před stále se lepšícím Jirkou Egermaierem, třetí byl tentokrát Jakub Švec. Právě on porazil v 1.kole našeho nejlepšího reprezentačního seniora Richarda Hobzika (č.1 světového žebříčku seniorů +50). Richard si následně dvěma vítězstvími zajistil 5.místo. Mužské áčko už podruhé okusil také náš nejlepší junior David Eršil (3.místo svět.žebříčku u16). Nemilosrdný los mu hned v 1.kole přiřadil Martina Sopka, ale David si vůbec nevedl špatně, rozhodovalo se až v tenise … 17:21, 17:21, 10:21, 5:3.

Ženy skončili v pořadí Hana Rábová, Zuzka Vančuříková, Andrea Ciprysová. V mužském béčku nastoupili hned 2 junioři, náš nejmladší reprezentant Lukáš Dvořák (3.místo svět.žebříčku u13), vedl si zdatně, obsadil 4.místo a Lukáš Herman, který postoupil až do finále, kde těsně podlehl Martinu Jurášovi. Třetí skončil Marek Dlask. Seniorskou soutěž vyhrál Petr Dvořáček před Leošem Prokopem a Luborem Severinem.

Navzdory horšímu počasí se v Hectoru podařilo odehrát opět kvalitní turnaj. Velkou měrou k tomu přispěly nové tenisové povrchy, které umožnily hrát i za drobného, ale trvalého deště. Další akcí série Czech Tour je náborový turnaj v novém prostředí – areál Forea Lanškroun, a to v neděli, 22.9. Nejbližší zahraniční je „Grandslam“ Austrian Open, pořádaný v městečku Wiener Neudorf na předměstí Vídně, kde bude ČR zastoupena 3 juniory a dalšími 8-10 reprezentanty. Deadline je už v pondělí, 19.8.