Články

Žebříčky

Aktuální singlový žebříček ke stažení zde: Aktuální žebříček (započítán turnaj z 10.6.2017 - Mistrovství ČR a SR Centrum sportu a zdraví Omega Olomouc)

Aktuální žebříčky PDF: Muži,  Ženy, Muži nad 45

Systém bodování pro mužské singly: Množství bodů za jednotlivé turnaje se přiděluje dle umístění hráče. Bodovací tabulka je součástí excelovského souboru aktuálního žebříčku, který je zde ke stažení. Počítá se 5 nejlepších turnajů z posledních 365 dní Czech Tour s koeficientem alespoň 1.

Systém bodování pro ostatní kategorie: Na turnajích "Czech Tour" získává vítěz tolik bodů, kolik se turnaje zúčastní hráčů, druhý má o bod méně, atd,.. poslední dostává jeden bod. K tomu se ještě připočítává bonus pro první 4 takto: první +4, druhý +3, třetí +2, čtvrtý +1. Na mistrovství ČR se tyto bodové zisky ještě násobí číslem 1,5. Neúspěšní účastníci kvalifikce získávají 0,5 bodu za účast + 0,5 bodu za každé uhrané kolo v kvalifikaci. Počítá se 5 nejlepších turnajů z posledních 365 dní Czech Tour s koeficientem alespoň 1.

Pravidla pro nasazování: (platnost až do 10. MČR v roce 2014): Na všech turnajích Czech tour a na 10. MČR se bude nasazovat dle tohoto klíče: přednost budou mít hráči umístění na světovém žebříčku do 60. místa a to za podmínky, že hráč má do Českého žebříčku započítané alespoň 3 turnaje. Dále se bude zohledňovat již jen žebříček český. Způsob nasazování: nejdříve 1. (nahoru) a 2. (dolů), dále postupně: pozice 3. a 4. - los, pozice 5. a 6. - los a konečně pozice 7. a 8. - los. Případně pozice 9.-16. - losem. 16 hráčů se nasazuje při počtu účastníků 32 a více. Pokud bude méně než 32 - nasadí se dle uvážení 8 - 16 hráčů.