Czech Tour Srpen 2023 v singlech + prázdninový kemp - Report

Termín: 21- 25.8.2023

Místo: Sportcentrum Hector, Malešická 655/59c, 10800 Praha - Malešice

Navzdory horkému pátku (25.8.) s teplotami přes 30°C absolvovalo tradiční Prázdninový turnaj rovných 40 hráčů. K turnaji nastoupili všichni účastníci Prázdninového kempu a k nim dorazila další třicítka včetně sedmi nováčků. Startovní pole bylo rozlosováno do 3 soutěží, 2 šestnáctky - Muži a Junioři (s jednou ženou) a osmička Seniorů. Mužskou kategorii vyhrál senzačně Kamil Staněk, když ve finále těsně porazil nasazenou jedničku Michala Horáčka. Třetí a čtvrtou příčku obsadili nově příchozí – Šimon Svoboda a Patrik Pluskal, což opět potvrdilo velký potenciál neobjevených talentů. Se smíšenou skupinou juniorek a juniorů si poradila jediná žena startovního pole – Veronika Nováková, na druhém místě skončil Pavel Drábek, třetí opět nováček – Dominik Pluskal, který v utkání o bronz porazil Martina Bombače. Nejlepší mezi nejmladšími byl Šimon Borovička (11 let).

Prázdninovému turnaji předcházel čtyřdenní Prázdninový kemp. Účastníci byli rozděleni do 2 velmi kompaktních skupin a to jak výkonnostně, tak věkově. První skupinu tvořilo pět 14-ti letých dívek, druhou pět chlapců ve věku 13-16 let.

Dívky: Pavelková Josefína, Pavelková Žofie, Smetanová Tereza, Balková Berenika, Pravdová Adéla

Chlapci: Dogner Matěj, Dogner Matouš, Byrtus Adam, Drábek Viktor, Bombač Martin

O kvalitní trenérské zajištění se postarali Petr Dvořák (stolní tenis), Jiří Nývlt (badminton), Eva Feřteková (squash), Jan Rejthar (tenis). Všichni junioři absolvovali denně 4 hodiny specializované racketlonové přípravy ve čtyřech raketových disciplínách a 2 hodiny dalších všestranných pohybových a kompenzačních aktivit. Jejich součástí byly i modifikované všeobecné pohybové testy uni-fit. Všichni junioři se obdivuhodně vyrovnali s náročnými podmínkami, které díky vysokým teplotám 31-33°C ztěžovaly především venkovní aktivity. Ke zdařilému průběhu kempu přispělo i kvalitní stravování a dodržování pitného režimu.

Zapsal: Svatopluk Rejthar