Czech Tour říjen 2023 v singlech, Olomouc - Report

Termín: 7.10.2023

Místo: OMEGA centrum sportu a zdraví, Legionářská 19, Olomouc 779 00

Další fotografie z turnaje

Centrum sportu a zdraví OMEGA Olomouc se stalo pevnou součástí racketlonového kalendáře už od roku 2010. V tomto luxusním areálu se pořádají jak turnaje národní série Czech Tour, tak akce nejvyšší kategorie – Mistrovství ČR.

První říjnovou sobotu t.r. se zde sešlo na singlovém turnaji celkem 31 hráčů, z toho 10 nováčků. Startovní pole zaplnily 4 kategorie - Junioři u13, Junioři u18, Muži a Senioři +50. Jediná žena doplnila nejpočetnější kategorii mužů. Mezi nejmladšími zvítězil Šimon Borovička před Jirkou Hackenwaldem. Třetí byla Lucie Hanáčková, které ještě není 10 let, velmi nadějná floorbalistka, ale mimořádně talentovaná i na raketové sporty.

Vítězství v osmičlenné kategorii Juniorů u18 vybojoval Daniel Jendřejek, když ve finále o 4 body porazil svého rivala i kamaráda Šimona Kniezka. V utkání o 3.místo zvítězil Mikuláš Zobač nad Mikulášem Dvořáčkem.

Mezi seniory nenašel přemožitele Jirka Borovička (otec Šimona), který ve finále zdolal nestárnoucího Jirku Cettla (64). Třetí skončil Tomáš Dvořáček.

Nejpočetnější kategorii mužů suverénně ovládl Rosťa Kniezek (otec Šimona), když svého finálového soupeře Tomáše Zemana porazil před tenisem. 3.místo si zajistil Ondra Pliska vítězstvím nad Michalem Rágulou.

Olomoucká Omega patří mezi nejkomfortněji vybavené areály v ČR a pro racketlon jsou zde optimální podmínky. Ke zdárnému průběhu akce přispěla i skvělá komunikace s vedením centra a vstřícnost personálu.

Zapsal: Svatopluk Rejthar