Stanovy ČAR

Výroční zpráva ČAR 20162017201820192020, 2021, 2022 (příloha1, příloha2)

Kdo se stará o rozvoj racketlonu v ČR?

Česká asociace racketlonu (ČAR), založená v roce 2005 je nezisková organizace (zapsaný spolek), která je členem sdružení národních sportovních svazů (ČUS) a členem Mezinárodní racketlonové federace (FIR)

Co ČAR pořádá?

Sérii národních turnajů Czech Tour (každých 4-6 týdnů) a 1-2 mezinárodní turnaje ročně, zařazené v sérii World Tour. Účast v turnajích je otevřena všem zájemcům. Propozice každého turnaje se způsobem přihlašování jsou zveřejněny na domácích stránkách vždy 3-4 týdny před termínem konání turnaje.

Na národních turnajích je vyhlašováno několik kategorií v singlech (zpravidla ženy, muži, junioři, senioři) i deblech (mužské debly, smíšené debly, sen. debly). Součástí národní série Czech Tour je také pořádání Mistrovství ČR v singlech, deblech a týmech.

ČAR dále pořádá speciální náborové akce, jejichž součástí je několikahodinová teoretická i praktická instruktáž.

Všechny turnaje jsou pořádány v areálech s potřebnou sportovní vybaveností (stolní tenis,badminton, squash, tenis). 

Předběžný kalendář národních i mezinárodních turnajů je zveřejněn na domácích stránkách zpravidla v prosinci předchozího roku.

Co ČAR zajišťuje?

ČAR eviduje výsledky ze všech oficiálních turnajů Czech Tour a aktualizuje národní výkonnostní žebříček. Pravidelně informuje o účasti a výsledcích našich hráčů na Mezinárodních turnajích i Mistrovství Evropy a Světa.

ČAR se dále dle svých možností stará o propagaci racketlonu a  vyhledává partnery na zajištění  lepších podmínek pro další rozvoj. Oceníme každou iniciativu tohoto druhu ze strany hráčů a jejich příznivců.

Jak je to s účastí v mezinárodních turnajích

Účast v oficiálních Mezinárodních turnajích série World Tour je podmíněna individuální registrací každého hráče na mezinárodním racketlonovém portálu: fir.tournamentsoftware.com a vázána úhradou ročního poplatku hráčské licence (poplatek 15.- Є), splatného při registraci nebo na prvním turnaji.

Pro další informace jsme vám k dispozici na adresách:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.