0racketlon.jpg
1severinova_zuzka_680x230.jpg
3karvina.jpg
Shadow

Kompletní výsledky turnaje.

Po tradičních „jarních deblech" v Havířově pokračovala národní série Czech Tour singlovým turnajem v pražském Hectoru. Náborovou instruktáž využili dva nováčci a samotný průběh soutěže kategorie mužů B, kam byli zařazeni ukázal, že jsou velmi zdatní.

Tomáš Kratochvíl se probojoval dokonce až do finále, kde jen těsně nestačil na našeho momentálně nejúspěšnějšího seniora a internacionála Richarda Hobzika. Třetíí skončil Marek Hrůza, hrající z důvodu dlouhodobého zranění lokte „slabší" rukou. Šestičlennou soutěž juniorů ovládl bez porážky Viktor Drábek před Jonášem Volfem a Martinem Bombačem. Nejúspěšnější mezi seniory byl Jirka Cettl, druhý skončil Radek Zahradník a třetí Martin Dvořák.

Mezi ženami překvapila Silvie Vaňková, která porazila obě zkušenější favoritky Kačku Vackovou i druhou Andreu Sopko.

Velmi vyrovnané souboje předvedli ve finálových utkáních 4 nejvýše nasazení „áčkaři". Náš nejlepší junior Matěj Volf (17) strhl vítězsví na svou stranu v zápase o bronz s Michalem Horáčkem až díky skvělému tenisu. Obdobně proběhlo i utkání o nejvyšší post mezi Jakubem Švecem, startujícího po delší pauze a Martinem Sopkem. Martin prokázal v tenise potřebnou rozvahu a jistými údery Jakuba přehrál.

Další akce nás čeká v neděli, 16.6. v úchvatném areálu OMEGA Olomouc. Tento turnaj v singlech spojený s náborem nováčků bude poslední generálkou před Mistrovstvím světa Singlů a Týmů, který proběhne v Rotterdamu na přelomu července a srpna. Nejpočetnější zastoupení naší reprezentace budou tvořit tentokrát junioři. Na tuto prestižní akci jsme nominovali 3 juniorské týmy (u12, u16, u18).

Zapsal: Sváťa Rejthar