0racketlon.jpg
1severinova_zuzka_680x230.jpg
3karvina.jpg
Shadow

Kompletní výsledky IWT Polish Open.

Druhým rokem po sobě se šamionát našich severních sousedů stal cílem většího počtu českých reprezentantů. Na slušně obsazený turnaj ve Varšavě s 84 hráči z 11 zemí odjelo 16 Čechů, z toho 10 juniorů. Právě junioři vybojovali jeden titul a další pěkné výsledky, zejména v kategoriích singlů u16.

Z dívek byla nejúspěšnější Annemarie del Favero, která tuto kategorii ovládla, když ve finále porazila svou rivalku a kamarádku Melánii Tomkovou. Nejlépe z chlapců si vedl teprve 13-ti letý Damian Roman (v kategorii u16), který skončil třetí v konkurenci 8 vesměs starších protivníků.

Početné zastoupení (3 hráči) a skvělé výsledky jsme tentokrát měli i v mužském áčku. Nejúspěšnější byl Martin Sopko, který skončil těsně pod pódiem na 4.místě, 7.-8. byl Honza Port a 9.-10. náš nadějný junior (17) Matěj Volf. Nejvýraznější úspěchy jsme dosáhli ziskem 3 titulů v seniorských kategoriích, Lucie Hlaváčová W40, Martin Sopko S40, Honza Port S50. Lucie k tomu ještě získala fantastické druhé místo v ženském áčku.

Soutěžní podmínky, úroveň organizace i celková atmosféra akce byla na velmi dobré úrovni a tak vzhledem k příznivé dojezdové vzdálenosti zůstává Varšava pevným bodem našeho mezinárodního kalendáře i pro další roky.

Zapsal: Svatopluk Rejthar